קובי ביטון, אינטגריטס אנשים ועסקים. איתך ולצידך!

בזמן "רגיעה עסקית" שאינה מתוכננת וכתוצאה ממשבר מקומי, בינלאומי, מדיני, בריאותי, אסון טבע או כוח עליון המטלטל את השווקים בעולם, מנהלים נחבטים בדילמות שונות ולוקחים החלטות, לעיתים חפוזות.  בין מימד ההישרדות לבין זה השואף להצמיח ולצמוח, יש לעצור, לשקול, להפנים ולקבל החלטות מושכלות, החלטות שאינן פופולריות לעיתים.   זהו אתגר מנהיגותי למנכ"לים לעיצוב המציאות החדשה. יש לנצל פסק זמן זה לטובת הארגון: לחזק את יסודות הארגון, לשפר, לבצע בדק בית, לזהות חסמים וקשיים, לנקוט מהלכים משמעותיים ועוד. כל זאת על פי תנאי השוק הדינמיים היוצרים מציאות חדשה. מה שהיה, כנראה יחזור על עצמו בחלקו, וישתנה ברובו.

להלן, מספר דוגמאות סיוע לחברות ביעוץ וליווי תהליכים, פיתוח עסקי, משבר עסקי ו-, PAI וביחד עם צוות אינטגריטס אנשים ועסקים, כאן בישראל ובחו"ל. הצרכים הוגדרו מבעוד מועד וחישוב דרך מחדש הינו הכרח המציאות

חברה ישראלית מובילה בתחומה בעולם מיזוג האויר, מפתחת, יצרנית ומשווקת מוצרים טכנולוגיים. הנהלת החברה קיבלה החלטה לצאת אל השוק הבינלאומי ולבחון רכישת חברות בתחום וכן פיתוח ואיתור טכנולוגיות בעלי ממשק לעולם האוורור, מיזוג אויר וטיפול באויר. אינטגריטס נתבקשה, ובעקבות המלצה של חברה יצרנית אחרת בישראל, לסייע בתכנון המהלך, איתור חברות פוטנציאליות וסריקת טכנולוגיות אשר יתאימו לאסטרטגיית הצמיחה של החברה. במסגרת זו, נדרשת חשיבה מדוייקת, מרחב יצירתי וקשר עם ארבעה גורמים שונים בחברה, כל אחד בתחומו, וסינרגטיים זה לזה. בנוסף, פיתוח הרעיון להקמת חממה טכנולוגית בחסות החברה אשר תאתר יזמים וסטארטאפים שיפתחו את טכנולוגיית המחר בעולם טיפול באוויר. במסגרת זו, פיתחנו מודל ותוכנית פעולה להקמת החממה וליווי צמוד של צוות הניהול וסיוע להזנקים המצטרפים לחממה.

חברה ישראלית בסדר גודל בינוני ( מחזור שנתי כ-200 מליון ₪) בתחום הנדסה, מים ותשתיות, לבקשת המנכ"ל, נדרש סידור מחדש של מבנה החברה,  אשר יוביל לתיאום מהודק יותר בין החברות בנות ויצירת סינרגיה פוריה בין החברת ויצירת יתרון תחרותי ובמטרה לצמוח ולייצר ערך גבוה יותר לבעלי המניות ולמשקיעים בחברה. התהליך כולל בחינת כל פעילות ופירוקה לגורמים, זיהוי חסמים, איתור "רעש לבן" וניטרולו ויצירת מבנה דינמי הכולל בתוכו אסטרטגיית חדשנות אשר תהווה חלק סינרגטי בפעילות השוטפת של החברה. התוצאה: מוטת שליטה פשוטה לעומת קודמתה, זורמת. סיוע מקצועי שוטף בין חברות הבנות. התמקדות בפרוייקטים בעלי משמעות תפעולית רווחית בציר זמן קצר יותר, יצירת שותפיות עסקית עם גורם דומה במדינה אירופאית והליכה משותפת לפרוייקטים בינלאומיים.

יזם עסקי בינלאומי הפעיל גם בדרום מזרח אסיה. נתבקשנו לבחון היתכנות להקמת מרכז יעוץ והטמעה של טכנולוגיות וכניסה למיזמים לאומיים במדינה בדרום מזרח אסיה. מדינה בת 16 מליון תושבים, מונרכחה חוקתית. התהליך כלל למידה של התרבות העסקית והחברתית המקומית. הפעלת קשרי מסחר קודמים וגיוס איש קשר מקומי אשר ילווה אותנו לאורך הדרך. למידה של הפעולות שנעשו עד כה ע"י היזם, בנית תוכנית לשישה חודשים אשר תבחן לעומק את היתכנותו של מיזם שכזה. הפרוייקט דרש נוכחות שוטפת ואחת לחודש במדינת היעד, תיאום ופגישות עם אנשי ממשל, קהיליית אנשי עסקים ויזמים מקומיים, סיורי שטח.

התוצאה: דוח מפורט הכולל המלצות לביצוע מיידי. חתימה על מזכר הבנות עם הקבוצה העסקית הפרטית השניה בגודלה באותה מדינה. יצירת ארבעה צירי פעילות עסקית בתחומי הטכנולוגיה, חקלאות, רפואה וביטחון, המלצה על הקמת משרד יעוץ וניהול במדינת היעד ואיתור טכנולוגיות ומיזמים מישראל אשר יתאימו לאקו-סיסטם המקומי תוך כדי הטמעת חדשנות ויצירת שיתוף פעולה הדוק עם השגריר המכהן של אותה מדינת יעד.

חברה בינלאומית בתחום האופנה ומקום מושבה בצפון אירופה הפועלת גם בבעולם המסחר המקוון, בעלת מחזור מכירות של כחמישה מיליארד דולר אשר קיבלה החלטה לחדור לשוק הישראלי. נתבקשנו לפגוש את מנהלי האזור של החברה היושבים ביוון ולייצר תוכנית לפיתוח עסקי הכולל ביקור בישראל, תיאום ופגישות עם החברות המובילות בתחום בישראל לבחינת שותפות ומתן זכיינות לכלל או לנבחרת מותגי החברה.

התוצאה: תכנון ועמידה בלוח הזמנים, ביקור בין ארבעה ימים, חמש פגישות עם המובילים בתחום והגשת דוח מפורט המסייע למקבלי ההחלטת בחברה הבילאומית, לקבלת החלטה עם מי מהחברות להתקדם ומתי. נתבקשנו ללוות את התהליך מתחילתו מועד לסופו.

חברה ישראלית, סטארטאפ מוביל בעולם משאבי האנוש אשר פיתח מודל אבחון וגיוס עובדים תוך שימוש בטכנולוגיית מציאות מדומה ( VR). החברה פועלת בכמה מישורים ומבקשת לפתח את השוק האירופאי. נדרשנו לסייע באיתור שותפים עסקיים מתאימים תוך סיוע בבניית פרופיל שיתוף הפעולה המתאים, תכנון והוצאה אל הפועל של מפגשי שולחן עגול ובסופו של יום, חיבור ליצירת הסכמים מסחריים בין החברות.

אנו כאן בשבילך

לפרטים נוספים ולתיאום שיחת יעוץ ראשונה ללא התחייבות